QSD yaptığı yazılı açıklamada, TSK’nın ÖSO mensupları ile birlikte Qestel Tepesi’ne saldırı gerçekleştirdiğini ancak saldırının püskürtüldüğünü öne sürdü. Açıklamada TSK ile ÖSO mensuplarının ağır kayıplar vererek geri çekilmek zorunda kaldıklarida belirtIldi.

 

7B10DE4E-39B5-4B95-B4C4-52420EE7A8A9

Teletex News24 – QSD açıklamasında ayrıca TSK ve ÖSO mensuplarının Raco’nun Kıfri köyüne de saldırı gerçekleştirdiklerini ve bu saldırının da püskürtüldüğü dile getirildi.

Öte yandan Türk silahlı Kuvvetlerinin Efrin işgali’nin 9 günüde bombardımanın sürdüğü, Efrin’de, Qestele Tepesi’nde şiddetli çatışmalar devam etmekkte. Turks avas uçaklarinin ozzellikle göçmenlerin kaldığı Rubar Kampı’nın çevresi de bombardıman altına aldigi belirtiliyor. Bombardımanlarda 72 sivilin yaşamını yitirdiğini, 54 sivilin de yaralandığını bildirildi.

Efrîn’e yönelik bombardıman 9’uncu gününe girerken, çatışmalar şiddetlenerek devam ediyor. Bombardımanın sürdüğü Qestele Tepesi’nde, Demokratik Suriye Güçleri (QSD) ile TSK arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor.

yerel kaynaklarindan alinan haberlerde, sivil yerleşim yerlerine yönelik bombardıman sürmekte. Bilbilê ilçesinin Şexorzê köyü savaş uçakları tarafından bombardımana tutulurken, Şera’nın Meydankê Barajı da yoğun bombardıman altına alındı. Bombardımanda yaşamını yitiren ve yaralanan çok sayida sivillerin olduğu belirtiliyor.

Savaş uçakları tarafından bombardıman yapılan bölgeler arasında Şerawa ilçesinin Gubelê köyü çevresi de var. Söz konusu bölgede 5 binden fazla göçmenin yaşadığı Rubar kampı bulunuyor. Yapılan bombardımandan dolayı yaralananların olduğu kaydedildi.

11 sivil yasamini yitirirken, 14 sivilde yaralandigini bildiren kaynaklar,
Ruba Kampı’nın bulunduğu Gubelê köyü çevresine yapılan hava bombardımanlarında en az 3 sivil yaşamını yitirdi, 4 sivil de yaralandıgini belirtiyorlar.