7E975D06-3BC7-4CBE-AD0C-1298F46DE21A

Yavuz ÖZCAN

İşte Öztürk Yılmaz’ın ‘açıklarsam’ dediği meseleye geldik…Katar’a ait bir uçak eski Musul’da bulunan havaalanına inecek personeli alıp Antep’e getirecek. Irak Hükümetinden alınan izinle sessiz sedasız bir şekilde Katar uçağı Eski Musul’a iniyor ve personeli alıp Antep’e getiriyor.

Öztürk Yılmaz : BİZİ TÜRKİYE’YE KİM GETİRDİ ? Sahi kim getirmişti Öztürk Yılmazları? ‘O siyasilerden biri çıksın bakalım! Bir söylesinler bakalım, bizi kim getirdi? Hadi çıksın birisi konuşsun bakalım. Bizi Türkiye’ye kim getirdi. Bir tanesi çıksın benim karşıma bütün kamuoyu önünde açıklayacağım. Meydan okuyorum benimle yüz yüze bir çıksın açıklasın! Nasıl olmuş, ne olmuş, FETÖ’cüler nerede duruyormuş? Bir bir açıklayacağım’ dedi ama açıklamadı.

O halde Öztürk’ün açıklamadığını yine biz açıklamak zorunda kalıyoruz. Öztürk’ün 6 koruması vardı ve bunlardan 3 DAİŞ’e yakın kişilerdi. Musul’un düşeceği önceden bilinmesine rağmen Türk konsoloslugunda bir hareketlenme olmamıştı ne hikmetse. Öztürk Yılmaz, Erdoğan çıksın karşıma, Başbakan çıksın karşıma, Dışisleri Bakanı çıksın karşıma biz nasıl getirildik bir bir anlatayım, tartışayım, yok öyle işkembeden sallamak diyor. Belliki bu isimlerini saydığı ‘devlet büyükleri’ bu meseleye çok vakıftırlar ve Öztürk Yılmaz’ın karşısına çıkacak niyetleride yoktur belli. Yılmaz nede olsa devlet terbiyesi görmüş biri, durup dururken devletini zora koyacak hali yok. Durup dururken bu Ali Cengiz oynunu anlatmayacağını bilirler elbette…O halde biz Öztürk Yılmaz’a şu sorulari soralım. Cevaplasın diye değil…Sadece onun bildiklerini bizimde artık öğrendiğimizi bilmesi için…

Dışisleri Bakanligi MİT’e talimat vererek, IŞİD’ın önde gelen iki ismini yani Abdulrahman Bilavi ve Abu Ömer Şişani’yi (çeçen). Gaziantep Islahiye’ye çağırmalarını ister. IŞİD’ın bu iki ünlü ismi Islahiye dışında bir ormanlık bölge içinde bulunan bir evde gelecek Türk heyetini beklerler. Saatler sonra Genel Kurmay Baskani İlker Başbuğ un birinci yardımcısı, Bilal Erdoğan. İçişleri Bakanı ve Egemen Bağıs’tan oluşan heyet eve giriş yapar. Turkiye devleti’nin imajinın zedelenmemesine hassasiyet göstermek koşuluyla konu masaya yatırılır. IŞİD’çılar Avrupa’dan vet tüm dünya’nın diğer ülkelerinden gelen ve gelecek olan ve kendilerine katilacak olanalara kolaylıklar gösterilmesini, ellerindeki petrol’ün yüzde 67’sini ucuz bir fiata alınıp satılmasını ve Irak ve Suriyedeki Bankalardan aldıkları ve altınları, değerli taşları paralari euro ve dolara çevrilmesi şartlarının olduğunu kibarca heyete söylerler. Yapılan tartışmalar sonucu tüm talepler dikkat çekilmeyecek şekilde halledileceği konusunda anlaşırlar.

Sıra Musul’da rehin alınan Türk Konsolosluğu personelinin nasıl getirileceği konusuna gelir…Ancak bu konuda Irak Hükümetinden hava sahasının kullanımı konusunda talepte bulunulması gerekir. Oda sonraki günlerde Irak Hükümetiyle halledilmisti…İşte Öztürk Yılmaz’ın ‘açıklarsam’ dediği meseleye geldik…Katar’a ait bir uçak eski Musul’da bulunan havaalanına inecek personeli alıp Antep’e getirecek. Irak Hükümetinden alınan izinle sessiz sedasız bir şekilde Katar uçağı Eski Musul’a iniyor ve personeli alıp Antep’e getiriyor. Herkesten böyle bir olay yasanmamış gibi davranılması telkin ediliyor bizzat Öztürk Yılmaz tarafından…Öztürk Yılmaz açıklayacağım dediği olay bu…

Birde bu bilgileri bize aktaran güvenilir kaynak: Musull, Ambar, Ramadi, Faluce, Talahfar, Şengal ve Zomar da IŞID elegeçirdiği sadece 3.700 milyar Dinar’ı Irakta’ki Turkey şirketleri aracılığıyla Türkiye’den yarı fiyatına bozdurduğununda altını çizdi. Yani DAEŞ kazınıyordu, Türkiye kazanıyordu, Iraktaki Türk şirketleri kazanıyordu. IŞID elde etiği bu dolar ve Eurolarla silah alıyor ve Özellıkle Kürdlere karşı katliam uyguluyordu… İşte Öztürk Yılmazın ağzındaki bakla bu….

Yavuz ÖZCAN – Teletex News24