6412B831-6369-46C8-B623-89E6D96DE62D

Erkan POLAT

Evet herkesin itiraf edemediği bir gerçek şu ki hiç kimsenin afrinde kaybetme lüksü yoktur. İşte o yüzden erdoğan en çok bu olası felaketten korkuyor…. Aynı şey başta Rojava ve tüm kürtler içinde geçerli. Çünkü Afrini kaybetmek demek, kürtlerin orta doğu coğrafyasından siyasal olarak tümden silinmesi demektir.

Ama Erdoğan’ın aArinde olası bir yenilgisi de, türkiye sağının, ırkçılığının ve şövenizmin sonsuza dek fırat sularında yok olması demektir. Her ne kadar tüm halkı inandırmış olsalar da, kısacası türkiye halkının kaybedeceği, yalnızca Erdoğan ve onun yandaşı faşistler ve halkın kabusu iktidarıdır.

Afrin harekatı kürtlere karşı yapılmıyor densede, oradaki bir Afrin yenilgisi, tüm kürtlerin mezopotamya çöllerinde kimliklerini ayaklar altına alan bir geleceğin, köleliğin, onursuzluğun başladığı andır.

Evet tarihin önemli bir kırılma anını yaşıyoruz. Afrin Türkiye’de birilerin bilerek ve mecburen girdiği macera, kaderlerini belirliyecek koşulları yarattı ama, kürtler için bu daha büyük bir bedele gebe sonuçları doğuracak…

Çünkü istanbuldan, kerküke geniş coğrafyadaki tüm kürtlerin, bir afrin yenilgisiyle oluşacak politik iklemde, bir kürt olarak yaşaya bileceğini hiç sanmıyorum…  Çünkü dünyamız, ulus olma bedelini ödemeyen hiç bir halka ve ulusa gelecek adına kendiliğinden yer vermez. Afrin gerçekten de ya birilerinin felaketi, yada bir halkın sonsuza kadar var oluşa ve yok oluşa giden kaderi olacak…

Kısacsı istediğiniz kadar inkar edin ama, Rojavanın ve tüm kürtlerin Afrini kaybetme lüksü kalmamıştır.! İster Erdoğan açısından olsun, ister Rojava açısından, Afrini kaybetmemek için çok kan akacak.! Afrini kaybeden kürtler olursa zaten onlar ölü kürt olacaklar…..

Erkan POLAT – Teletex News24