Dun gece den beri catismalar dahada yoğunlasti. çatışmalarda 2 tank ve 1 doçkalı aracın imha edildiği ve bu çatişmalarda 43 ÖSO ve Türk askeri ve El Kaide/DAİŞ elemanı öldürüldüğü belirtiliyor.

 

D330B905-353F-4047-9D42-48F3F1DEC4B9

Teletex News24 – QSD Basın Merkezi tarafından yapılan açıklamaya göre: “Son 24 saatte yaşanan çatışmalarda onlarca Türk askeri ve çete elemanı öldürüldü, onlarcası da yaralandı. Ayrıca işgalci güçlere ait 2’si tank ile 1 doçka yüklü araç imha edildi” denildi.

QSD Basın Merkezi tarafından dün öğleden sonra yapılan yazılı açıklamada, ise: son 24 saatte Efrîn’de yaşanan çatışmalara ilişkin şu detaylar paylaşıldı:

“Bilbilê Cephesi

Türk işgal güçleri önceki gün saat 16.00’da Qestel Xidriya köyüne saldırdı. QSD savaşçıları, işgalcilerin 1 tankını füzeyle hedef alarak imha etti.

Şexorze köyünde çok sayıda Türk askeri ve çete elemanı öldürüldü. QSD savaşçıları, 27 Türk askerinin öldürüldüğünü ve onlarca askerin de yaralandığını tespit etti. Ayrıca onlarca terörist de öldürüldü ve işgalci güçler cenazeleri Kilis ve Reyhanlı’ya taşıdı.

İşgalciler, dün sabah saatlerinde Kotana köyüne ağır silahlarla saldırdı, halka ait mülklerde hasar meydana geldi.

Raco Cephesi

Elbizke köyünde çatışma yaşandı. Savaşçılar, önceki gün saat 16.00’da işgalcilere ait 1 tankı imha etti.

Türk askerleri dün saat 09.00’da Kevirê Ker bölgesinde ilerleme girişiminde bulununca müdahale edildi. Alanda yaşanan şiddetli çatışmalar sürüyordu. Burada ilk müdahalede 7 Türk askerinin öldürüldüğü tespit edildi.

Türk güçleri ağır silahlarla Raco merkezini hedef aldı.

Moseka ve Hopka köylerine de sabah saatlerinde top atışları yapıldı. Türk ordusu ve terörist gruplar, dün saat 13.00’te Cela ve Çeqmeqa köylerine ağır silahlarla saldırdı. Saldırılar devam ediyordu.

Şiyê Cephesi

Önceki gün akşam saatlerinden itibaren ilçede bulunan tüm cephelere ağır silahlarla saldırı gerçekleştiriliyor. Bu saldırılar Efrîn’e yönelik saldırıların gerçekleştiği ilk günden bugüne kadarki en ağır saldırılardı.

Xelil Gulko köyü civarında Türk ordusuna ait doçkalı 1 araç hedef alınarak ikha edildi. Bölgede 11 asker öldürüldü.

Cinderês Cephesi

Hemam köyü civarından ilerleme girişimleri sonuçsuz kalan Türk devleti, bu sefer de Hemam ile Aşka köyleri arasındaki Beyreqdar dağı civarından ilerleme girişimlerine başladı. Burada da direnişle karşılaşan Türk ordusu ilerleme kaydedemedi. Bölgedeki çatışmalar devam ediyor.

Şera Cephesi

QSD savaşçıları buradan ilerleme girişiminde bulunan işgalci orduyu hedef alıp 6 askeri öldürdü.

Ezaz Cephesi

QSD savaşçıları, saldırganların bölgede ağır silahlarla hareket içerisinde olan grubu hedef aldı ve isabetle vurdu”