Efrin’in Reco ilçesine bağlı qude köyünde Türklere ait HELIKOPTER sivilleri bombalarken YPG TARAFINDAN düşürüldü. Düşen Helikopter, “YERLI VE MILLI DEDIKLERI YABANCI MATORLU ATAK” helikopteri.

 

461D2594-0AFE-4574-9508-28DD943D7480

Teletex News24 – Raco bölgesinde TSK ve birlikte hareket ettiği ÖSO grupları ile YPG’ arasında şiddetli çatışmaların yaşandığını duyurdu.

Bilbile ilçesinin Şexorze köyü çevresinde ÖSO grupları ile YPG arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor. YPG kaynakları ÖSO güçlerinin çok sayıda kayıp verdiğini belirtiyor.

Hace Bila Köyünde bir TC Panzeri vuruldu. İsabet alan panzer içindeki mühimmatın patlamasıyla uzun süre yanmaya devam etti.

Helikopterin düşürüldüğü Türk cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından da doğrulandığı. Erdoğan, Afrin Harekatı’yla ilgili yaptığı açıklamada “Az önce bir helikopterimiz düşürüldü” dedi. Erdoğan açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bütün bunlar olacak. Verdiğimiz kayıplar da olacak.” Düşürülen helikopterde 4 personelin oldugu belirtiliyor.

Öte yandan Türk devletinin Afrine başlattığı işgal harekatının maliyeti ve sonuçları Türkiye açısından her geçen gün daha da ağırlaşıyor.

Türk ordusu ve güdümündeki çeteler ilerleyemedikleri gibi ağır darbeleri de aldığı gelen bilgiler arasında. Sosyal medya üzerinde paylaşılan bu video görüntüsün de onlarca cenaze helikopterlerle alınıyor. Görüntünün ne zaman ve nerede çekildiği konusunda bilgi edinilemezken söz konusu görüntünün Türk askerleri tarafından cep telefonlarıyla çekildiği anlaşılıyor.