TSK ile ÖSO’ya bağlı GRUPLARIN
20 Ocak’ta Afrin’e yönelik başlattığı operasyon 23. gününde.

Teletex News24 – Bılbıl nahiyesinden yerel kaynaklarTSK’ya ait topçu birliklerinin bu sabah Nebi Huri bölgesin, Şehurze ve Bılbıl köylerinin yanı sıra Raco nahiyesine bağlı Elbisk köyüne top atışları gerçekleştirdiğini belirtti.

Kaynaklar Şehurze köyünde TSK ile DSG arasındaki çatışmaların devam ettiğini aktardılar ve bu sabah sınır hattındaki Kermılık köyünde çatışmalar yaşandı.

Nısriye, Ağçele, Aşke Herbi ve Hac İskender köylerinde de çatışmalar devam ettiğini aktaran kaynak, “Erebweran, Bafelun ve Dersivane köyleri dün akşam TSK’ya ait topçular tarafından hedef alındıgi bildirildi.

BİTLİS KOMANDO BİRLİĞİ BİR KEZ DAHA VURULDU

Bugun saat 17.45 sularinda Rojin köyüne giren Bitlis Komando Birliğine YPG’ pusu kurarak 8 askeri oldurdu 27 askeride yarakadigi bildirildi.
Bugün akşam saatlerinde Afrin harekatında Bitlis 10. Komando Tugay’ına bağlı 4. taburdaki komandolar Yogourt puis kurarken pustta dustuler.

TSK Komandolari Köyün güvenli olduğunu düşünerek koyde pusu attilar.Yerel kaynaklar YPG gerillalarinin komandolarıin icine sızma yaparak puis atilan yerde göğüs göğüse yaşanan çatışmada ilk belirlemelere göre TSK mensubu 8 asker oldu 27 askerde yaralandı. Bu çatışmada 10 ÖSO’cu da öldu.

“Geçtiğimiz haberi türk medyası da şöyle veriyor: “çatışmalarda yaralanan 6 asker daha şehit oldu.”

“Bugün akşam saatlerinde Afrin harekatında görevli, Bitlis 10. Komando Tugay’ına bağlı 4. taburdaki komandolarımıza yaklaşık 150-200 kişilik terörist Rojin köyünde pusu kurdu. Teröristler, Köyün güvenli olduğunu düşünen komandolarımıza sızma yaparak gizlendikleri beton tünellerden çıkarak haince saldırdı. Göğüs göğüse yaşanan çatışmada ilk belirlemelere göre TSK mensubu 14 askerimiz şehit düşerken 25 askerimiz yaralandı. Bu çatışmada 10 ÖSO savaşçısı şehit oldu. Şehit sayısının artmasından endişe edliyor.”