İsrail Savunma Bakanı, yaptığı açıklamada kararlılıklarına dikkat çekerek “şimdi havlama zamanı değil, ısırma zamanı” dedi.

 

GERMANY-DIPLOMACY-POLITICS-SECURITY

Israel’s Defence Minister Avigdor Lieberman delivers a speech at the third day of the 53rd Munich Security Conference (MSC) at the Bayerischer Hof hotel in Munich, southern Germany, on February 19, 2017. / AFP PHOTO / Christof STACHE

Teletex News24 – İsrail Savunma Bakanı Avigdor Lieberman, geçen Cumartesi günü yaşanan olayla ilgili olarak İsrail’in “kararlılık”la hareket ettiğini belirtti.

Lieberman, “Kısıtlamalar yok. Hiçbir kısıtlamayı kabul etmeyiz. Kararlılıkla hareket ettik ve her türlü provokasyona yanıt verdik. Hayati güvenlik çıkarlarını savunmaya devam edeceğiz. Çok iyi bilinen atasözünün dediği gibi ‘Şimdi havlama zamanı değil, ısırma zamanı” dedi.

Jerusalem Post, Lieberman’ın açıklamalarını yansıttığı haberinde, “İsrail Savunma Güçleri, kuzey sınırdaki savaşın tek bir cephe ile sınırlı olmayacağına, hem Lübnan hem de Suriye ile olan sınırın tümünü kapsayacağına inanıyor” diye yazdı.