Aralarında Yavuz Bingöl, Tamer Karadağlı, Mustafa Ceceli, Erhan Güleryüz, Erhan Yazıcıoğlu’nun da bulunduğu bir grup müzisyen ve oyuncu Hatay’a giderek Afrin operasyonuna destek verdi.

Aralarında Erhan Güleryüz, Tamer Karadağlı, Erhan Yazıcıoğlu, Mustafa Ceceli, Volkan Severcan, Sefa Zengin, Zuhal Yalçın, Deniz Oral, Emre Kızılırmak gibi isimlerin yer aldığı grup, ‘Sanatçı ve Mehmetçik El Ele’ adlı etkinlik düzenledi. Etkinlik çerçevesinde Hatay’a giden ve burada bir basın toplantısı düzenleyen grup üyeleri Yeni Şafak’ın haberine göre şu açıklamaları yaptı:

Yavuz Bingöl: Son CIA raporunda PYD’nin PKK’nın Suriye’deki milis gücü olduğu açıkça belirtildi. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği de oydu. Yapılan operasyonu ben şahsen çok meşru görüyorum.

Yavuz Bingöl Kimdir

7 Ekim 1964 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Yavuz Bingöl aslen Karslıdır. Babası öğretmen, annesi halk ozanıdır. Babasının öğretmen olması nedeniyle ilkokul ve ortaokul eğitimini beş farklı şehirde yapan Yavuz Bingöl üniversite eğitimini ise Ankara Devlet Konservatuvar bölümünde tamamlamıştır.