Halkevleri Eş Genel Başkanı Dilşat Aktaş’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda Halkevleri ve Öğrenci Kolektifleri üyesi sabah saatlerinde evlerinde düzenlenen baskınlarla gözaltına alındı.
Halkevleri’ne operasyon: Eş Genel Başkanı Dilşat Aktaş dahil çok sayıda kişi gözaltında

Ankara polisi sabah erken saatlerde çok sayıda eve baskın düzenledi. Halkevleri Eş Genel Başkanı Dilşat Aktaş ve Halkevleri üyeleri Ali İmam Aydoğan, Gülşah Öztürk, Cumhur Yavuz, Furkan Bircan, Necla Vuranok, Durak Soyaslan, Sedat Çakmak ve Öğrenci Kolektifleri’nden Tankut Serttaş, Meziyet Yıldız ve Eylem Esen Arabacı evlerine düzenlenen baskınların ardından gözaltına alındı. Polisin elinde 17 kişilik bir liste olduğu öne sürülüyor.

Halkevleri Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyesi Kutay Meriç’in barışı savunan sosyal medya paylaşımları nedeniyle tutuklanmasının ardından Ankara dahil olmak üzere çok sayıda kentte eylemler düzenlenmiş, 20 Şubat akşamı Ankara’da düzenlenen eylemde polis müdahalesine rağmen Sakarya ve Meşrutiyet caddelerinde ve Konur Sokak’ta protestolarını sürdüren Halkecleri üyeleri arasından gözaltına alınanlar olmuş ancak o gece bırakılmışlardı.