Efrin de TC işgalcilerinin sivil katliamı sürüyor.
“İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW), Türk ordusunun Efrin’de sivilleri katlettiğini açıkladı. Sadece 3 saldırıda 17’si çocuk 26 sivili öldürdüğünü açıkladı.”
Efrîn Kantonu Sağlık Konseyi’nin dün ANF’ye verdiği bilgilere göre, işgalci Türk ordusunun 34 günlük saldırılarında 27’si çocuk 176 sivil katledildi.”
Sınır üstü çatışmalardır bunlar. 3-veya 8 km lik alanda süren çatışmalarda bu kadar sivil katliamı oluyorsa kitlenin asıl olduğu yerlere savaş kaymış olsaydı, bu katliam soykırıma dönüşür.
İyi ki onu başaramadılar.

TC yetkilileri “hiç bir sivilin burnu kanamamıştır.”
Savaşı çok bilip fetva veren Diyanet işleri başkanı da insanlar ölmesin diye, kendisinin müslümanlığı için yavaş yürütülüyormuş.
Ellerinde gelse iki saattte herşeyi halletmek isterler.
TC işgal harekatında geride kalan 34 günde 27’si çocuk, 21’i kadın 176 sivil katledildi; 60’ı çocuk, 71’i kadın 484 sivil ise yaralandı.

BM Suriye’nin her tarafında öldürülen sivillere, nsani ihtiyaç ve yardımların yapılmadığına dikkat çekti.
BMGK bugün 1 aylık ateşkesin uygulanmasını oylayacak.

ABD’den IŞİD uyarısı: YPG’liler Afrin’e kayıyor
Heather Nauert, konuşmasında şunlara yer verdi:
“Afrin’de olup bitenler IŞİD’e karşı mücadeleden dikkati başka tarafa çekiyor. Bizim Doğu’da birlikte çalıştığımız bazı güçlerin, Efrin’e doğru gittiğini görüyoruz. Onların ailevi ilişkileri var, orada aile bağları var; belki de sebeplerin bir kısmı budur. Tekrar, bu bir dikkat dağılması çünkü artık eskisi gibi, IŞİD’le mücadele etmemiz gerektiği şekilde mücadele edemiyoruz.”

Fırat Xelil yaşananlara ilişkin yaptığı açıklamada, “Biz YPG ve YPJ Halep güçleri olarak Efrin’e yönelik saldırıların ilk gününden bu yana sorumluluğumuzun bilinciyle hareket ettik” dedi.
Xelil, açıklamasında şunlara yer verdi:
“Türk devletinin saldırılarına karşı direnişte yerimizi aldık. Tüm dünya güçlerinin, devam eden barbarca saldırılara sessizliği nedeniyle Halep’te bulunan tüm YPG ve YPJ güçleri Efrin’e giderek, savunmada yer aldı. Bu nedenle de Halep’in doğusunda bulunan mahalleler rejim güçlerinin denetimine geçti.” dedi.