Mahfuz YILDIZ
AKP İl Başkanları Toplantısı’nda konuşan Erdoğan sert mesajlar verdi. “Önce Münbiç’i teröristlerden temizleyecek, ardından Fırat’ın doğusunun tamamını güvenli hale getireceğiz” Türk Cumhurbaşkanı, Türkiye’nin Efrin harekatına yönelik stratejisini böyle açıkladı. Erdoğan “Hiç durmadan yolumuza devam edeceğiz. Bu yaz sıcak geçecek” dedi. Erdoğan’ın hedefinde batı ülkeleri de vardı.

Erdoğan, AKP İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu. “Bu süreçte bizi en çok üzen, müttefikimiz olarak gördüğümüz, siyasi ve askeri alanda çok derin ilişkilerimizin bulunduğu kimi ülkelerin sergilediği riyakarlık, hatta ciddiyetsizliktir. İşte dün bu ülkelerden birinin güya savunma bakanlığı sözcüsü çıkıyor, yüzü kızarmadan, utanmadan, sıkılmadan Efrin’de sivillerin öldüğünü, insanların şiddet yüzünden evine dönemediğini söylüyor. Be vicdansız, be ahlaksız, Doğu Guta’da her gün yüzlerce çocuğun, kadının, yaşlının, sivilin alçakça katledilmesinden en küçük bir rahatsızlık duymuyorsun, burada teröristlere karşı verilen bu mücadeleden rahatsızlık duyuyor ve yalan yanlış haberler yayıyorsunuz.” dedi.
Erdogan,Efrin’de düzenlenen operasyonla ilgili de önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan konuşmasında, “Bu yaz hem terör örgütü için hem onu destekleyenler için sıcak geçecek, öyle görünüyor. Önce Münbiç’i teröristlerden temizleyecek, ardından Fırat’ın doğusunun tamamını kendimiz ve Suriyeli kardeşlerimiz için güvenli hale getirene kadar hiç durmadan yolumuza devam edeceğiz.” dedi.