Diyanet kamu çalışanlarına ‘mesai arası Kur’an molası’ başlatıyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın toplumsal yaşamın tümünü dinselleştiren uygulamalarına her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Bu proje ile herkesin dini bütün olması sağlananıyor. Efrin seferine katılan askerler için toplu dua ve selalar okunarak pratik uygulaması yapılan uygulamanın kamuoyunda rağbet görmesinden memnun kalan Diyanet bunu kalıcı kılmak için kolları sıvadı.

Diyanet İşleri Başkanlığı, kamu çalışanlarının, “Öğlen arasında Kur’an öğrenmek istiyoruz” talebinde bulunduğu gerekçesiyle bir proje başlatıyor. Nisan ayında uygulanmaya başlanması planlanan proje kapsamında, kamu personeline öğlen tatilinde yarım saat süreyle Kuran kursu verilecek.

Yemek arasında Müftülüğün belirlediği kurslara gelen memurları kapsayacağı bildirilen projenin sloganı “Çorba bizden, eğitim sizden” olarak belirlendi.

GEZİCİ KURAN KURSU
Muğla’nın Seydikemer İlçesi’nde başlatılan “Çağırın Gelelim Kur’an Öğretelim” projesi kapsamında da din görevlileri, ilçedeki iş yerlerini ziyaret ederek esnafa Kuran dersi vermeye başladı. Seydikemer Müftülüğü eliyle yürütülen projenin gerekçesi, “Esnaf yoğun mesaisi nedeniyle Kur’an-ı Kerim öğrenmeye gelemiyor” diye açıklandı. Benzer bir projenin devlet memurları için de planlandığı ortaya çıktı.

‘ONLAR GELMEYİNCE BİZ GİDELİM DEDİK’
Projeyi, “Onlar bize gelmeyince, biz onlara gidelim dedik” sözleriyle savunan Seydikemer Müftüsü Zekeriya Bülbül, “Vatandaşla sohbetlerim sırasında bazılarının Kur’an-ı Kerim okumayı bilmediklerini ve kurslara iş yoğunluğu nedeniyle gidemediklerini öğrendim” diye konuştu.

Bülbül’ün, Müftülüğün internet sitesinde yer alan açıklamalarında, “Onlar gelemediği için hocalarımızı onların ayağına yolladık” ifadelerine yer verildi. İlçedeki bütün cadde ve sokaklara projenin duyurusunu içeren broşürler dağıtıklarını belirten Bülbül, “Tek gayemiz var, yeter ki herkes Kur’an okusun” dedi.