Mahfuz YILDIZ

Recep Tayyip Erdoğan, Efrin’de sivillerin hedef alındığı iddiaları için ABD’ye küfürler yağdırdı. Erdoğan “Sizin kanınızda sivilleri vurmak var, bizde  yok”dedi.

Kahramanmaraş’ta partisinin il kongresi öncesi konuşan Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

“Bu yola çıktığımızdan bugüne, siz bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadınız. Sizlerle güç bulduk. Bu gücümüzü tüm Türkiye’ye yaydık. 16 yıldır, gündüz gece sizinle yürüyoruz. Sizin bu heyecanınız, bu coşkunuz bizim heyecanımız oldu, bizim coşkumuz oldu. İnşallah öyle bir an olduğunda önce şahsım ve beraber gidiyoruz dediğimiz anda beraber gideceğiz. Hanım kardeşlerimden şu anda mavi berelileri görüyorum, bordoluları gördüm. Bu sabah itibarıyla 1931 teröristi etkisiz hale getirdik. Dün, cumaydı, dün tüm askerlerimizi, hamdolsun secdede gördüm, rükuda gördüm”dedi.

VİCDANSIZLAR, AHLAKSIZLAR, EDEPSİZLER

Erdoğan, ABD’ye çok sert tepki gösterdiği konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

Geçmişteki o ecdadımızın varisleri olarak, şimdi de yine Mehmedimiz aynı yolda yürüyor. Bir taraftan SİHA’larımızla, bir taraftan F-16’larımızla, helikopterlerimizle, tanklarımızla, toplarımızla Mehmedimize saldıranları inlerinde boğduk, boğuyoruz. Birileri ne diyor? Sivilleri vuruyorlar. Vicdansızlar, ahlaksızlar, edepsizler, bizim kanımızda sivilleri vurmak yok ama sizin kanınızda var. Siz, Mali’de, Ruanda’da, Korsika’da durmadınız Libya’da bunu yaptınız. Türk’ü bu konuda, bu şekilde yorumlayamazsınız.

Biz elinde silahı ile vatanımıza saldıranlara bunun hesabını soruyoruz. Sizin 10 bin km’den buralara neden geliyorsunuz? Kimse bize ne için bu sınırları koruyorsunuz diyemez. Saldıranlara hesabını sormaya devam edeceğiz. Şunu kimse unutmasın, bu millet bu asker korkaklar ordusu değildir. Erdogan dünden kar, firtina var, Allahin hikmeti diyerek neden ilerleyemediklerini izah emişti.Dogrusu iyi de izah etmişti…!