Mahfuz YILDIZ

Erdoğan, Gaziantep’te Afrin’e ilişkin açıklamalarda bulundu, sefer görev emri çıkarsa yola çıkarım dedi.
Erdoğan yola çıkmak için ‘sefer görev emri’ni bekliyor!

 

Erdoğan: Sefer görev emri çıktığı zaman, başta şahsım olmak üzere yol arkadaslarimla yola çıkarız.

Erdoğan, partisinin Gaziantep İl Kongresi’nde konuşuyor.

Erdoğan, kongre salonuna girmeden önce yaptığı konuşmada, Efrin operasyonunda 2021 teröristin öldürüldüğünü söylerken, kongre sırasında, ‘Reis bizi Efrin’e götür sloganlarına, ”Gerektiğinde başta şahsım olmak üzere yola çıkarız” diyerek cevap verdi.

‘ESED KATİLDİR’
Erdoğan, kongres öncesinde partililere seslenirken, ”Zulmetmedik ve zulmedenlerle beraber olmadık” diyerek, Suriye Devlet Başkanı Esad hakkında konuştu.

”Şu anda Suriye’de eğer Esed’den bahsediliyorsa, Esed katildir. Zira, 1 milyona yakın vatandaşını öldüren bu değil mi? Kimyasal silahlarla, bunun yanında, bütün konvansiyonel silahlarla kendi vatandaşını öldüren bu değil mi? Biz hiçbir zaman zalimlerle beraber olmadık. Zulmetmedik ve zulmedenlerle beraber olmadık. Şu anda da bunu yapıyoruz. Bugün biz Efrin’e gittiysek bunun için gidiyoruz, bunun için de devam edeceğiz.”

Erdoğan’ın kongredeki konuşmasından satır başları şu şekilde:

‘SİZ ENSAR OLDUNUZ, MUHACİRLERİ BAĞRINIZA BASTINIZ’
”İhtiyaç olduğu anda, bizler emir komuta zinciri içinde, hiç endişe etmeyin, sefer görev emri çıktığı anda, başta şahsım olmak üzere, hep birlikte yola çıkarız. Komşularımızla problem mi yaşıyoruz, yansımalarını hemen burada görmeye başlarız. Gaziantep Suriye’deki insani krizin sıkıntılarını iliklerine kadar yaşayan bir şehirdir. Siz ensar oldunuz, muhacirleri bağrınıza bastınız.

İnşallah biz Münbiç ve diğer bölgelerde de huzuru ve güveni sağladıkça Suriyeli kardeşlerimiz evlerine dönerek vatan hasretinden kurtulacaklardır. PKK’sından DEAŞ’ına ve FETÖ’süne kadar terör örgütleri, gemi azıya alıp eyleme geçtiklerinde Gaziantep de bundan en büyük zararı gören şehir oldu.