Süleyman Soylu, Trabzon’da yaptığı konuşmada helallik istedi, ”Belki bunları son kez söylüyorum” dedi.
Erdoğan, Soylu’nun da mı üstünü…

Süleyman Soylu, Trabzon’da AKP Ortahisar İlçe Gençlik Kolları Kongresi’ne katılarak bir konuşma yaptı. Konuşması sırasında, ”Bugün İçişleri Bakanıyız, yarın belki değiliz. Buradan gideriz belki bir daha gelişimiz olmaz.” ifadelerini kullanan Soylu, helallik isteyerek, ‘Erdoğan’ Soylu’nun da üstünü çizdi’ yorumlarına sebep oldu.

Bugün sabah saatlerinde, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Trabzon Şubesinde düzenlenen kahvaltıya katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ardından AKP Ortahisar İlçe Gençlik Kolları Kongresi’ne katıldi.

Burada bir konuşma yapan Bakan Soylu, Afrin operasyonuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

‘BUNLARI BELKİ SİZE SON KEZ SÖYLÜYORUM’
Konuşmasının son bölümünde ‘helallik isteyen’ Soylu, ”Buradan gideriz, belki bir daha gelişimiz olmaz” derken, şu ifadeleri kullandı:

”Beni hatırlayacağınız zaman bu dergaha eğri odun yanlış odun taşımaz diye, hatırlayın. Biz ahlaklı adamlarız. Siyasetin de ne olduğunu iyi bilen kardeşlerinizden biriyim. Çocukluğumuzdan beri bu işin içindeyiz. 21. yy’da bu dava sadece Türkiye’ye hizmet etmiyor. Bugün İçişleri Bakanıyız, yarın belki değiliz. Buradan gideriz belki bir daha gelişimiz olmaz. Ama şunu net ve açık şekilde söylüyorum; AK Parti’ye Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın davetinden beri yaptığım bütün çalışmalarda bu davaya olan anlayışımdan bir nebze olsun ödün vermedik. Bundan sonra da vermeyeceğiz. Sevgili gençler hiçbir zaman doğruluktan ve dürüstlükten ayrılmayın. Liderinizin gösterdiği istikametten hiçbir zaman ayrılmayın. Bunları belki size son kez söylüyorum. Eğer, sıkıntıda olduğunuz görülüyorsa da geri çekilmekten hiç bir zaman vazgeçmeyin. Geri çekilmekte bir erdemdir. Geri adım atmakta bir erdemdir. Sadece bende şunu hatırlayın. Trabzon’u çok seviyorum. Recep Tayyip Erdoğan’ın neferiyim. Recep Tayyip Erdoğan’ın neferi olarak hayatıma devam edeceğim. Sadece bende şunu hatırlayın dedi ve göz yaşlarını tutamadı..