Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun görevden alınacağı ya da istifa edeceği yönündeki iddialara yönelik açıklamada bulundu.Erdoğan şunları söyledi:
Bu söylenenler veya belki ifadem biraz ağır olacak ama ahlaksız troller vasıtasıyla yapılanlar, bizleri ciddi manada rahatsız etmektedir.
İçişleri Bakanımızın konuşmasında belli bir yerinde duygusallık olabilir ama ben de kendisiyle dün akşam görüştüm böyle bu trollerin yaptığı açıklamalardaki bu tür kabine vesaire filan hiçbir şey söz konusu değil. İstifası asla söz konusu değil.

Bu trol ahlaksızlıkları ülkemizin kendi içindeki birliğini, beraberliğini bozmaya yönelik adımlardır. Türkiye’yi troller idare etmeyecek”dedi.

SALİH MÜSLİM’İN YAKALANMASI

Konuyla ilgili olarak gerek dışişleri gerek adalet bakanlarımız yakın bir takipte konuyu adım adım izliyorlar. Konunun Interpol ayağı var. Oradan istenmesi ayağı var. Bütün bu çalışmaları dışişleri ve adalet bakanlarımız takip ediyorlar. Bir yanlışa düşülmemesi noktasında adımlar atılıyor.

BM’NİN SURİYE’DEKİ ATEŞKES KARARI

Bu konuyla alakalı olarak BMGK’nın 2401 sayılı Karar’ı, bu Suriye’deki Doğu Guta’yı kapsayan süreç buradan karar çıktı. Çıkmasına rağmen iki gündür orada bu ateşkes uygulanmıyor. Süreç acımasız şekilde devam ediyor.
Bugün Sayın Macron ile yaptığım görüşmede etraflıca inceledik. Kendilerinin de buradan rahatsızlığını kendi ifadeleriyle anlamış bulunuyorum. Aynı şekilde Sayın Putin ve İran ile görüşmelere devam edeceğim.