Sokak Güncesi – Metin ÇİYAYİ 

 

Devletsizlikten dolayı hep yavşaklar sofrasına yem olmuş bir halkız. İktidarlara olan alerjimiz bizi kendi içimize yöneltmiş ve kendi yağıyla bile kavrulamayan bir halk haline getirmiş. Çaresiz ve hep cepten yiyip bol keseden İslam kardeşliği alavere dalaveresiyle hep yavşak sömürgeci devletlere yem olmuş ve kendi isyanıyla boğulmuş bir halk olarak ilk defa tarihide yanıltarak kendi çabamızla özgür yarınların ucunda yakalanmış bulunmaktayız. Yavşak devletlerin bütün çabasına rağmen Kürd özgürlük mücadelesi Kürdistan’ın dört parçasında ciddi bir kitleye ulaşmış halkla kuçaklaşarak önemli kazanımlar elde etmiş bulunmaktadır. Özellikle Rojova da ki gelişmeler Kürd ulusal Kurtuluş Mücadelesinde önemli bir yer tutarak adete Kürdistan devrimini karşılayacak ölçüde bir heyecan yaratmış ve ölü Kürdü bile dirilterek dünyayı hayrete düşürmüştür. ​

Kobani Kürd halkının, Kürd örgütlerinin ortak direniş aklı olmuşken maskeler düşmüş fahişe yüzler de ortaya çıkmıştır. Bir çok devlet Kobani direnişinde sessiz kalmış hatta yardım ediyor görünmek için çaba harcamıştır. Sıra Kürdlere gelince şapkalar düşmüş keller görünmüştür.

38 gününde Efrin direnişi destanlaşırken büyük devletler cüceleşti ve gittikçe cüceleşiyorlar. Başta Yavşak AKDAIŞ devleti olmak üzere Rusya, İran, ABD ve Avrupa birliği küçüldükçe küçülüyorlar. Bir avuç insan denilebilecek sayıda ki küçük Efrin destanını yaratıyor.

Türkiye girdiği rezil durumdan kurtulmak için Kürdün katırını bile tutuklamaya başladı. Efrin’de bir kaç helikopter ve birkaç yüz şapsik kaybeden Kerdoğan acil intikam çağrısıyla Milli Güvenlik kurulunu topluyor ve yine her zaman ki gibi Kürd’de karşı toplu savaş ve katliam kararı alıyor. İlk icraatlarını Efinde Kürd bahçeliğine taarruz geçip Kürdçe gıdıklayan tavukları çalıp idam ediyor. Şanlı Türk ordusu taburu eşliğinde elliye yakın tavuk esir alınarak kursuna diziliyor.! ÖSO kılıklı DAİŞ çeteleri öncülüğünde ki T.C Kayıplarını ısrarla gizliyor. Kendi kayıplarını gizliyor ama Kürdlerin kayıplarını da saniye saniye ve tam isabetle tespit edebiliyor. Dünyada henüz hiç bir ülkenin icat etmediği insan öldürme sayacı imal ediyor. Bu öyle ucube bir sayaç ki Efrin’de öldürülen ‘Teröristi’ anında tespit edebiliyor ve özel kodlarla T:C’ye bildiriyor. Bu mükemmel aygıta göre bugün öldürülen Kürd sayısı l985. Şimdide Dünyanın dev firmaları bu sayacın peşine düşmüş durumda. Şimdiden adı dünyanın en zengin kişilerle anılan Türk Mucidin Beradin Nuh Peygamberin cep telefonuyla konuştuğunu bulan kişi olduğu söyleniyor. Gayıpların efendisi Berabin Nuh’un Kürd olmasında gıcık kaparak Nuh’la iletişimi kopardığı ve Erdoğan’ı peygamber ilan ettiği gelen haberler arasında. Bu haberlerin doğrulayan yalaniyet işleri başkanı Ali Erbaş. Kürdlere karşı düşmanlığıyla bilinen Kerbaş Kürdlere karşı camilerde fetva okutmuştu. Kerbaş Bahçeli ve Asanacı kurtları da Müslüman ve devletine bağlı Kürd din adamlarının başına kül dökmekle görevlendirmişti.

Beradin öğrettiği sayaçlar Türk ordusunun adeta göz bebeği. Artık yalan atmak için kırk takla atmalarına gerek yok. Ver sayaca gazı al ölü sayısını.

Herşeye rağmen bu sayaç ölüleri iyi sayıyor da, Efrin’in köylerini sayamıyor ve Kerdoğana yanlış bilgi veriyor. Habere bakın bende yalan yok. ‘Efrin’de toplam 364 köy varmış ama Erdoğan 1000 köy aldığını söyledi, Allah kahretsin emiii, bize köy sayısını yanlış veren kişi kim, yine kim kandırdı bizi, yine mi kandırıldık… Haber kaynağı H.N

KATIRLAR İSYANDA

Kafası bayağı büyüyen Cumhurbaşkanı Kürdlere karşı savaş açtığında olacak ki, her T.C kurumu kendine görev çıkarıyor. Kürd’ün katırına bile tahammülü kalmayan bir devlet üzerine düşeni yapıyor. Acilen suçlu aramasına çıkan devlet bütün HDP’lileri yakaladığından olacak ki sokakta tutuklayacak kimseyi bulamamışlar. Tesadüfen yolda geçen ve üzerinde kaçak sığara olan 4 katır bulmuşlar ve Allahu Ekber naralarıyla katırları gözaltına almışlar. Yemişli köyünde bir köylüye ait dört katırı savcının istemi doğrultusunda tutuklamış. Ancak Şırnak hayvan haklar Katırların Tercümanları Mehmet Metiner, Orhan Miroğlu, Muhsin Kızılkaya ve Galip Ensarioğlunun davada hazır bulunmadığından tutuksuz yargılanmanın kardırılması için dilekçe vermişler. 16 Gönüllü avukatın savunduğu katırlar nöbetçi hakimin ara kararıyla gözetim koşuluyla serbest bırakılmasına karar veriyor. Daha da gözümüz aydın Türkiye’de hukuk yok diyenlere duyurulur. Kararı memnuniyetle karşılayan hayvan hakları derneği katırların yargılanamayacağı belirterek davanın hukuksuz olduğunu Avrupa insan mahkemesine götüreceklerini belirtmişler.

Gariplikler ülkesi mi mucitler ülkesimi olduğu bir türlü anlaşılmayan T.C devleti katırların tutuklanmasına karar verirken yine bakımını sahibine veriyor ve katırların dışarı çıkmasına yasak koyuyor.

Şimdi değerli dostlar Türk devletinin kirli sicilini bilen herkesin onun ne kadar gaddar, zalim ve modern katliamcı olduğunu bilir. Fakat bilinmeyen bir şey var ki T.C’nin ÇAĞ ATLAYARAK KATIRLARLADA İLETİŞİM KURABİLDİĞİDİR.

Bu devlet ABD’ye değil Osmanlı Tokadı Tansu Çillerin bıdığını bile atar ve hiç kimse karşı duramaz. Bunun aksini söyleyen varsa sevgili ablamız Hilal Nesine sorsun.

İşte bütün mesele yakayı yakalatmamak. TC bir defa yakayı yakalattı. Fethulla Gülen’le yeterince belaya giren T.C ardından Osmanlı tokadı atmaya yeltenince bu defa Rıza Zarab, Halk bankası ve adalara kaçırılan yüz milyonlar ortaya çıkıyor.

Her defasında Kürdlere kazık atmayı bir gelenek haline getiren Türk devşirme devleti barış sürecini sabote edip Kürd seçilmişlerle birlikte on bin insanın tutuklayınca rahatlayacağını düşündü. Erdoğan Metresiyle Hawaii’yi adalarına gitmeyi planlarken, şeytan uyandı ve dürttü. Osmanlı hayali beyinlerinden fokurdaya fokurdaya paçalarından Ortadoğu’ya sızdı ve zurnanın zort dediği yeri gördü.

Allah çalınan yetimlerin hakkını ve dökülen masum halkın kanını bir şekilde burnundan getirecekti. İşte bunu için bir sebep gerekiyordu ki halklar kahramanlarını yaratsın. ‘Sebep olan kebap osun demeyeceğim ki yaşayıp yarattığı rezillikte boğulsun.’ Ortadoğu cehenneminde YPG Doğdu. YPG’nin kahramanca savaşması ve Adalet timsali olması DSG doğurdu.

Ortadoğu coğrafyasının da adalet dağıtıcıları da Kürdler olacak ki bütün diktatörlerin cehenneme gönderme şerefine de öncülük etsinler. Halkların hakkını, hukuku, dilini ve dinini korumak gene biz Kürdlere düşmüş olacak ki Tanrı Kürdlere yürü ya kulum derken Kerdoğan’a da şamar üstüne şamar vuruyor. Ama ne yaparsın ki Allah onu kör etmiş Kürdlerde onu faş edecek ki, gidip ıslık çalan Kürd öğrencilerini tutuklamış. Kürdler onun fobisi olmuş olacak ki ıslık çalan 12 Kürd öğrenciye 27 yıl beş ay hapis cezası vermiş.

E Hilal ablanın dediği gibi, ‘Kürdler! artık sizde uzatmayın anlayın durumun hassasiyetini, sizin Kürdçe “osurmanız” bile yasak, yani zartınız zurtunuzda Türkçe olacak, bi zahmet çıkarttığınız tüm sesler Türkçe olsun bize zart zurt yapmayın…’

Ha de Bismillah deyim son noktayı koyacaktım ki bir baktım ki ne ola İŞİD’in Antep sorumlularından Nusret Yılmaz Gürcistan sınırından yakalanıp iade edilmiş. Evrensel gazetesi çağın esperisini patlatıyor. AY PARDON, 102 KİŞİNİN KATİLİNİ KAÇIRMIŞIZ

Normal şartları geçtik, kağıt üstünde de olsa bir hukuk devletinden ne beklenir? Türkiye tarihinin en kanlı terör saldırısı olan 10 Ekim Katliamı sanığının, en basitinden hapse girip yargılanmasını, öyle değil mi?
Ama yok, burası Türkiye!

Ne sandın sevgili evrensel kardeşlerim siz burasını muz cumhuriyetimi sandınız. Adamlar bütün İŞİD zebanilerini Efrin çayırına salmışlar haberiniz yok mu? Türkiye bir hukuk devleti Katırlar tutuksuz yargılanır, başkanlar tutuklu. Sivil Toplum örgütleri toplu tutuklanır 102 katilleri serbest bırakılır.

Bazen T.C yöneticileri çok akılsızca davranıyor. Boşu boşuna benim gibi münafık gazetecilerin eline koz veriyor. Ne işi var adamın Gürcistan’da, gönder ÖSO’nın içine gitsin Efrin’e size bol bol tavuk çalsın. Yok yok tavuk ona küçük gelir, nede olsan 102 kişinin katili o Elok çalsın Elok. Bele kocaman kocaman elokları çalarken diğer OSO’cular gibi selfi çekerek, hem Allahu Ebber çeker hemde Elok…