Erdoga’nin askere talimat verdigini belirten kaynaklar” dunya bastirmadan bir kac yeri alin”dedigi belirtiliyor.Bu talimat sonrasi TSK tum gucuyle havadan ve karadan saldiriyor. Ilk buyuk saldiri Raco ve cevresine  hava saldırilari yapilarak basladi. Oylemi bu saldirilarda Kizim Hac konvoyuda vuruldu. Yapilan hava saldirilarinda cok sayida sivil yasamini yitirdi bildiriliyor.
Gelen son bilgilerde Türk ordusu Efrin’in Raco ilçesine bağlı Hec Xelil köyünü bombaladı. Hava saldırısında can kayıpları ve yaralıların olduğu belirtiliyor.
Türk ordusunun Efrin’e yönelik işgal saldırıları 41’inci gününde devam ediyor. Türk Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı açıklamada sivilleri de hedef alacağını bir kez daha belirtti.

Bölgeden alınan bilgilere göre, Türk savaş uçakları Efrin’in Raco ilçesine bağlı Hec Xelil köyünü bombaladı. Bombardımanda cok sayida sivilin yaralandigi ve oldugu bildirildi.

ÇATIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Diğer yandan Raco’nun Bililka köyünde de YPG-YPJ savaşçıları ile işgalci Türk ordusu ve cihatçılar arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor.