CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, İyi Parti ile yaptıkları görüşmenin ardından ittifak komisyonunun yeni görüşme listesini açıkladı.
Tezcan, ‘Temas grubumuz bugün BBP, DSP, BTP ve DP, salı günü (yarın) ise SP, HDP ve Vatan Partisi ile görüşecek’ dedi.

CHP’de 9-10 Mart tarihlerinde yapılacak tüzük kurultayında görüşülecek taslak için 81 il başkanı  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında toplandı. Genel merkezde basına kapalı yapılan toplantıda, taslak metin hakkında il başkanlarının görüşü alındı. Gazete Habertürk’ün haberine göre CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü  Bülent Tezcan, partisinin seçim güvenliği için kurduğu komisyonun çalışmaları ve tüzük değişikliği hakkında şunları söyledi:
İTTİFAK YASASI: Temas grubumuz, yarın sabah (bugün) Büyük Birlik Partisi, Demokratik Sol Parti, Bağımsız Türkiye Partisi ve Demokrat Parti ile görüşecek. Salı günü (yarın) Saadet Partisi, Halkların Demokratik Partisi ve Vatan Partisi ile görüşeceğiz.
FİİLEN İHLAL EDİLİYORDU: Bu görüşmelerimizin ardından  AKP ve MHP ile de oradan aldığımız görüşler çerçevesinde görüşmeler gerçekleştireceğiz. Amacımız seçim güvenliğinin sağlanmasıdır. Oyun sandığa girmesini ve sayılmasını arzu ediyoruz. Seçim güvenliği son dönemlerde fiilen ihlal ediliyordu. Seçim güvenliğinin yasal bir zemine kavuşturulması için bir geniş toplumsal mutabakata ihtiyaç olduğunu biliyoruz”dedi.