Son  24 saatlik bilançoyu açıklayan QSD Basın Merkezi, Cindirêsê, Şera ilçelerinde yoğun çatışmaların yaşandığını belirtti.
QSD Basın Merkezi, Efrîn’de sürdürülen Çağın Direnişi’nin son 24 saatlik savaş bilançosunu açıkladı.

Yapilan açıklamada şunlar belirtildi: “İşgalci Türk devleti ve bağlı terör grupları, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin Suriye’de ilan ettiği bir aylık ateşkes kararına rağmen Efrîn’e yönelik saldırılarını sürdürerek savaşın durdurulması yönündeki kararı çiğnemektedir. İşgalci ordu ellerindeki tüm savaş argümaları ile gerçekleştirdiği saldırılar ile Efrîn halkını direkt hedef almaktadır. Güçlerimiz devam eden bu saldırılar karşısında öz savunma temelinde saldırılara karşı direnerek halkını korumak zorunda kalmaktadır.

Efrîn’de sürdürülen savaşın son 24 saatlik bilançosu şöyle:

EFRÎN

İşgalci Türk devleti ve bağlı terör grupları ellerindeki ağır silahlar ile Efrîn kent merkezindeki sivillerin mahallelerini top atışları ile bombalamaktadır.

CİNDİRÊSÊ

Bölgede yaşanan şiddetli çatışmalar aralıksız devam etmektedir. İşgalci Türk devleti ve bağlı terör grupları top atışları ve savaş uçakları ile bölgeyi bombalamaya devam etmektedir. İşgalci ordu ve çeteleri bölgede sivil katliamlarını sürdürmektedir.

Dün öğlen saatlerinden itibaren bölgeye yönelik artırılan bombardıman akşam saatlerine kadar tüm yoğunluğu ile sürdü. Saat 21:00’da da savaş uçakları ve kobra tipi helikopterler bölgeyi yoğun bombardımana tuttu. Buradaki bombardıman gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürdü. Bugün sabah saatlerinde de savaş uçakları ve helikopterler ile bölge bombalanmaya başlandı. Bölgede bombardımanların yanı sıra güçlerimiz ile işgalci Türk ordusu ve çeteleri arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor.

ŞERA

Güçlerimiz ile işgalci Türk ordusu ve çeteleri arasında Kefercenê ve Meserkê köylerinde yaşanan şiddetli çatışmalar 3’üncü gününde de devam ediyor. İşgalci ordu ellerindeki ağır silahlar ve savaş uçaklar ile bölgeyi bombalamayı sürdürüyor. Bölgedeki şiddetli çatışmalar sürüyor.”