32456717_2480611701964580_7784551760697229312_n.jpgHasan Basri Yazar-Teletext News24

Hürriyet yazarı tetikci Ahmet Hakan, Twitter’da paylaştığı bir mesajla, Barış Atay için Meral Akşener ve Muharrem İnce’den talepte bulundu: “Lütfen bu adama haddini bildiriniz!”

Tetikçi daha öncede Tahir Elçiyi hedefe koyarak katledilmesine aracilik yapmıştı. Reis geleneğinden gelen ve tıpkı Reis gibi “ben de gömlek değiştirdim” diyen Hakan, Tahir Elçi’yi programina çıkararak katledilmesine aracilik ettikten sonra “ben bu yeni gömlekten sıkıldım” diyerek, Nişantaş’ında eski gömleğini giyerken bilindiği gibi burnunu da kırmıştı. Ve diğer bir tetikçi olan Cem Kuçuk ile aşık atmaya başladı. Saray soytarisi arkadaşı Yavuz Bingöl’ün verdiği demeçte “demokrasi yok diyenlere, yüzüme tükürme özgurluğu var ülkede” diyen arkadaşı Bingöl’un yüzüne ilk tükürerek ” evet doğru soytarıların yüzüne tükürme özgürlüğünün olduğunu” ispat eden Barış Atay’ı hedefe koydu

Oyuncu Batış Atay, madenci tekmeleyen Yusuf Yerkel’in özür mesajının ardından sosyal medya hesabı Twitter’dan “Hepiniz ağlayarak özür dileyeceksiniz. O gün geldiğinde; affedeni, acıyanı, yargılamaktan vazgeçeni de unutmayacağız! Yok öyle ‘torunlarla emeklilik, hepimiz kardeşiz, kavga istemiyoruz’ falan. Her şey yeni başlıyor. Bu ülkeye, insanına yaptıklarınızın hesabını vereceksiniz” diye yazdı.

Atay’ın bu mesajı Ahmet Hakan’ın köşesine de konu oldu. Hakan, “Lütfen bu adama haddini bildiriniz” başlıklı köşesinde şunları yazdı:

BARIŞ Atay adlı bir adam…

Şöyle yazmış Twitter’da:

— Hepiniz ağlayarak özür dileyeceksiniz.

— O gün geldiğinde affedeni, acıyanı, yargılamaktan vazgeçeni de unutmayacağız!

— Yok öyle “torunlarla emeklilik, hepimiz kardeşiz, kavga istemiyoruz” falan.

— Her şey yeni başlıyor.

— Bu ülkeye, insanına yaptıklarınızın hesabını vereceksiniz!
Sayın Muharrem İnce!
Sayın Meral Akşener!

Lütfen bu adama haddini bildiriniz!

*

Sakın bana…

“Yahu bu adamın ne kıymeti var ki? Ne diye bu adamın sözlerini önümüze getiriyorsun ki? Bu adamı mı muhatap alacağız ki” falan demeyin.

*

Şunu unutmayın:

Bu adam, bir zihniyeti temsil ediyor!

Bu zamana kadar yakındığımız ne varsa, illallah ettiğimiz ne varsa, “bitsin” dediğimiz ne varsa…
Hepsini sırtlanmış ve karşımıza çıkmış!
Bu adam…

Rövanş peşinde koşanların, kavga isteyenlerin, huzursuzluk ve kargaşa rüyaları görenlerin bir temsilcisi!

Adamın şahıs olarak hiçbir önemi tabii ki yok.

Ama onun şahsında bu ilkel zihniyete haddini bildirmek şart!

*

Sayın Muharrem İnce!

Sayın Meral Akşener!

— Pespaye ve ilkel dürtülerle hareket eden bu tür adamların kafalarına balyoz gibi indirin lütfen “inadına kardeşlik” haykırışını.

— Kavgadan, merhametsizlikten, düşmanının aynısını olmaktan başka bir şey bilmeyen bu tür adamların suratına çakın lütfen “hepimiz kardeşiz” haykırışını.

*

Gürül gürül bağırın lütfen, “Biz rövanş, intikam, kavga için gelmiyoruz… Huzur için geliyoruz huzur için” diye.

*

Kestirip atın lütfen, “Biz sadece yargıyı bizi bile yargılayabilecek denli bağımsız hale getirmekle mükellefiz. Yapacağımız tek şey budur” diye.